Bulharské památky, příroda a kultura

Dovolená Bulharsko

V Bulharsku se nachází jedinečný a úžasný národní park Pirin. Celé území je tvořeno skalními vrcholky a půvabnými ledovcovými jezery. Turisté zde mohou provozovat pěší turistiku, cykloturistiku nebo horolezectví.

Dalším nejnavštěvovanějším národním parkem jsou Zlaté písky, Strandjha nebo přírodní rezervace Ropotamo. Jsou zde krásná přírodní jezera, která budete mít možnost potkat jak u moře, tak i v horských oblastech. Toto území hojně navštěvují milovníci přírody a na své si přijdou i rybáři, kteří si mohou ulovit nějakou tu rybku buďto v Černém moři nebo v některém zdejším jezeře.
Bulharsko organizuje mnoho zajímavých kulturních akcí v průběhu celého roku, těšit se můžete folklorní festival Zlatý rebeck, lidový Festival růži v Kalzanlaku, slavnosti zpěvů a tanců, hudební festival Madara apod.

Většina zdejších letovisek nabízí pestré sportovní vyžití. Turisté mohou vyzkoušet plachtění, potápění, windsurfing, rafting, vodní lyžování, parasailing, surfing, tryskové lyžování, golf, projížďku v drožce či na koni. A pokud patříte mezi ty méně aktivnější, můžete užívat a odpočívat na malebných písečných plážích.

Ze zajímavých bulharských památek doporučujeme navštívit kupříkladu ve městě Sofia (kostel Alexandra Něvského, Sofijskou synagogu, mešitu Banja Baši, klášter Dragalevski manastir, Bojanovský kostel), Burgas (Historické a Archeologické muzeum, pravoslavnou katedrálu svatého Cyrila a Metoděje, Arménský kostel a synagogu), Varna (katedrálu Nanebevzetí z 19. století, Archeologické či Námořní muzeum). Dále určitě stojí za to navštívit klášter Aladzha, pevnost Carevec, římské lázně Varna, okouzlující města (Balčik, Ivanovo, Nessebr, Plovdiv, Sozopol, Veliko Tarnovo) či mořské zahrady Burgas.